VİETNAM / KAMBOÇYA / LAOS

BİZE YAZIN

VİETNAM / KAMBOÇYA / LAOS

VİETNAM / KAMBOÇYA / LAOS
Hanoi (2) (Halong Bay’de Tekne Gezisi) / Luang Prabang (2) 
Siem Reap (3) (Angkor Wat Tapınaklar Zinciri – Tonle Sap Gölü üzerinde tekne gezisi) Saigon (2) (Mekong Deltası)
20 KASIM 2019 ÇARŞAMBA: S.GÖKÇEN / DOHA
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Three Season – Qatar Havayolları kontuarı önünde akşam 17:00’de buluşma.Three Season'un rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra Qatar Havayolları’na ait QR 242 nolu sefer ile 20:10’da Doha’ya hareket. Geceleme uçakta.
21 KASIM 2019 PERŞEMBE: DOHA / HANOİ
Sabah yerel saat ile 00:20’de varış. Ardından QR 976 nolu sefer ile 02:55’de dünyada komünizm ve kapitalizmi bir arada yaşayan tek ülke olan, yıllarca Fransız sömürgesi olmuş ve ABD ile yaklaşık 15 sene süren bir savaştan galip çıkmış Vietnam’ın en kuzeyinde, Çin sınırına çok yakın bir noktada bulunan başkent Hanoi’ye hareket ve yerel saat ile 13:30 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Otelde yerel rehberimizden alacağımız kısa bir brifingin ardından Hanoi’yi tanıtan panoramik bir tur yapacağız.  İlk önce göl kenarında bulunan Tran Quoc Pagodasını ziyaret edeceğiz. Ardından Vietnam’ın Ho Amcası olarak adlandırılan, bugünkü modern Vietnam’ın kurucusu Ho Chi Minh’in Mozolesini (dışarıdan) ziyaret edeceğiz. Daha sonra sırasıyla başkentin sembolü Tek Kolonlu Pagoda’yı ve 1070 yılında Kral Ly Nhan Tong tarafından yaptırılmış ve Konfiçyus’a ithaf edilmiş Edebiyat Tapınağını ziyaret edeceğiz. Hoan Kiem Gölünü, aziz olarak nitelendirilen ve ülkenin en önemli şahsiyetlerinden olan, Moğollara karşı vermiş olduğu mücadeleden ötürü General Van Xuong adına yapılmış Ngoc Son Tapınağını ziyaret edeceğiz. Gölün etrafındaki Vietnam ve Fransız Koloni tarzı mimariyle yapılmış olan evlerde dikkatinizi kesinlikle çekecektir. Daha sonra Hanoi’yi bir de Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli Cyclo adlı yerel araçları ile tanıyacağız. Cyclo turumuzda Fransız Koloni Döneminden kalma 36 birbirini dik kesen küçük caddelerden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kağıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi ve Pagoda göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
22 KASIM 2019 CUMA: HANOİ (HALONG BAY)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünyada eşi benzeri olmayan, tam 3000 adet minik adacıktan oluşmuş Halong Bay’e sabah erken hareket. (Hanoi’nin 170 km doğusundadır) Bu kültür mirasında san pan tipi çok hoş Vietnam tekneleri ile öğle yemekli güzel bir tur yapacağız. Turumuz esnasında ayrıca geçtiğimiz 10 yıl içerisinde bulunmuş mağaraları da ziyaret edeceğiz. (Öğle yemeği teknede alınacak olup deniz ürünleri ağırlıklıdır). Turdan sonra saat 15.00 – 16:00 saatleri arasında Hanoi’ye hareket. Akşam yemeğimizi Colette adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
23 KASIM 2019 CUMARTESİ: HANOİ / LUANG PRABANG (LAOS)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra QV 316 nolu sefer ile Güneydoğu Asya’nın bakir ormanlarında saklı, Budizm’in mistisizmi içinde yaşayan Laos’un tapınakları ve rahipleri ile ünlü, büyülü şehri Luang Prabang’a 10:30 da hareket ve yerel saat ile 11:30 da varış (bugünkü Hanoi / Luang Prabang uçuşunuz daha geç ve aktarmalı olabilir). Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Daha sonra 20. yüzyılı savaşların arasında geçirmesine rağmen, kendi kültürel değerlerini kaybetmemiş bu güzel şehri tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Kraliyet Sarayı Müzesi, Theravada Budizmi’nin dünyadaki en önemli merkezleri olan Visoun, Aham, Mai, Sene ve Xiengthong Tapınakları, muhteşem manzarası ile Phousi Tepesi ve akşamları yerel halkın akın ettiği ünlü akşam pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Bugün içerisinde öğle yemeğimizi Prabang Kitchen adlı yerel bir restoranda alacağız. Turdan sonra otelimize transfer. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
24 KASIM 2019 PAZAR: LUANG PRABANG (LAOS)
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra, Luang Prabang turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Özel otobüsümüzle yapacağımız, tam gün sürecek olan bu gezide el değmemiş doğanın tadını çıkaracağınız Pak Ou mağarasını gezdikten sonra ki burası Laos’lu Budist Hacılar tarafından kutsal sayılmaktadır ve içeride binlerce Buda heykeli bulunmaktadır, dünyada sadece bu coğrafyada bulabileceğiniz eşsiz güzellikteki otantik yerleşim birimleri olan Xanghai ve Phanom köylerine gidip, buradaki doğayla bütünleşmiş geleneksel Laos hayatına şahit olma fırsatını bulacaksınız. Öğle yemeğimizi tur esnasında piknik şeklinde lunch box’lar da alacağız. Öğleden sonra Khouangsi Şelalelerini, Ban Ouay, Ban Ou ve Ban Thapene adlı etnik Laos’lu köylüleri göreceğiz. Daha sonra şehre dönüş ve akşamüzeri güneş batımını seyredeceğiniz Siphouthabath Tapınağı’nı ziyaretimizle bugünkü turumuz son bulacak. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
25 KASIM 2019 PAZARTESİ: LUANG PRABANG / SİEM REAP (KAMBOÇYA)
(Arzu edenler bu sabah, safran rengi kostümleri ile her sabah gerçekleşen rahiplerin ritüellerine iştirak edebilirler. Bu esnada unutulmaz fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Bu ritüel sabah 05:00 itibari ile gerçekleşmektedir. Makinelerinizi bir gece önceden lütfen şarj ediniz).
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra VN 931 nolu sefer ile saat 14:40 da uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış, unutulmuş ve sadece 200 kilometrekarelik alan üzerine kurulu, bağrında dünyanın en büyük tapınaklar zincirini bulunduran Siem Reap’a hareket ve yerel saat ile 16:05 de varış (Bugünkü Luang Prabang / Siem Reap seferi daha geç ve aktarmalı olabilir). Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda geleneksel Khmer dansları ve gösterileri eşliğinde alacağız. Geceleme otelimizde.
26 KASIM 2019 SALI: SİEM REAP (KAMBOÇYA)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Siem Reap’ı kapsamlı olarak tanıyacağımız turumuza başlayacağız. Bugünkü turumuzda önce Sırasıyla Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi Malis adlı yerel ir restoranda alacağız. Yemeğin ardından 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz ünlü Amerikalı aktris Angelina Jolie’nin başrolünü oynadığı Tomb Raider filminin de çekildiği Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz. Angkor Thom Güney Kapısı, Bayon, Baphuon, Ta Phrom Tapınaklarını, Cüzzamlı Kral Leper ve Fil Teraslarını, ardından etrafı çitlerle çevrilmiş Kraliyet bölgesini gezeceğiz. Akşam yemeğimizi FCC Angkor adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
27 KASIM 2019 ÇARŞAMBA: SİEM REAP (KAMBOÇYA)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Tonle Sap gölüne transfer ve yerel bir tekne ile göl üzerindeki köyleri ziyaret edeceğiz. Burada yerli halkın ve balıkçıların yaşamlarını nasıl sürdürdüklerine şahit olacağız. Öğle doğru Siem Reap’a geri dönüş ve öğle yemeğimizi Palate Angkor adlı yerel bir restoranda alacağız. Ardından Les Artisan D’angkor ve Khmer Sanatlarını ziyaret. Burada otantik el işi eşyalar satın alabilirsiniz. Turdan sonra akşam yemeğimizi Hard Rock adlı restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
28 KASIM 2019 PERŞEMBE: SİEM REAP / HO CHI MINH CITY (SAİGON) (VİETNAM)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra K6 808 nolu sefer ile saat 10:25’de Vietnam’ın en çok turist çeken, Fransızlar’dan kalma tarihi binaları ile ünlü eski adı Saigon olan Ho Chi Minh City’ye hareket ve 11.40’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzey’lilerin yaklaşık 200 km uzunluğunda yer altına yaptıkları tünelleri, Amerikan askerlerine karşı iptidai yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel Ben Nay adlı restoranda alacağız. Yemekten sonra dünyanın en fazla motosikletinin bulunduğu Saigon’a dönüp şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız.  (yaklaşık 3 milyon adet) Gösteri Merkezi (Reunification Hall), Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı’nı göreceğiz. Akşam yemeğimizi otel dışında Le Chateau adlı yerel bir restoranda alacağız. Yemekten sonra otelimize transfer.  Geceleme otelimizde.
29 KASIM 2019 CUMA: HO CHI MINH CITY (MEKONG DELTASI)
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra güzel kent anlamına gelen My Tho’ya özel aracımız ile gidecek, oradan ünlü Mekong Deltasında Vietnamlılarca Dokuz Başlı Ejder Nehri diye bilinen, üzerinde yüzlerce minik adacığın bulunduğu, kolları birer labirent gibi etrafı saran Song Tien Giang nehri üzerindeki Thoi Son Adasını, Vinh Trang Pagodasını ziyaret edecek ve kanallarda minik sampan tipi tekneler ile dolaşacağız. Mekong Deltası turumuzun ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
30 KASIM 2019 CUMARTESİ: HO CHI MINH CITY / DOHA / İSTANBUL
Sabah çok erken saatte halimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Qatar Havayolları’na ait QR973 nolu sefer ile 08:55 de Doha’ya hareket ve yerel saat ile 13:35 de varış. Burada yapılacak aktarmanın ardından QR241 nolu sefer ile 14:20 de İstanbul’a hareket. Akşam yerel saat ile 19:05’de Sabiha Gökçen havalimanına varış. Turumuzun sonu.
TOPLAM 10 GECE / 11 GÜN


*İstanbul / Doha / Hanoi /– Saigon / Doha / İstanbul arası Singapur Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
*Hanoi / Luang Prabang / Siem Reap / Saigon arası yerel Havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön uçuşlar.
*İç ve dış hatlardaki tüm uçuş ve güvenlik vergileri.
*Hanoi’de 2 gece Silk Path Hotel’de, Luang Prabang’da 2 gece Grand Luang Prabang Hotel’de, Siem Reap’da 3 gece Sakmut Boutique Hotel’de, Saigon’da 2 gece Grand Silverland Hotel’de veya bir benzeri otellerde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.
*Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri (bunlardan 2 tanesi yerel şovludur - içki ve meşrubatlar hariç)
*Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri.
*Programda belirtilen tekne gezi ücretleri.
*Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
*Tüm seyahat boyunca bizimle birlikte olacak olan yerel rehberler.
*Tecrübeli Three Season rehberlik hizmetleri.
*Zorunlu Türsab sigortası


*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, telefon, restoran, kurutemizleme, vs.).
*Kamboçya ve Vietnam vize ücretleri (Kamboçya ve Vietnam vizeleri – davetiye ile - sınırda her yolcu tarafından münferiden alınmaktadır. Vize ücreti kişi başı Vietnam için yaklaşık 50 USD, Kamboçya için ise 30 USD olup, vize alımı için 2’şer adet renkli vesikalık fotoğraf gerekmektedir.)
Vietnam ve Kamboçya Vizeleri için Dikkat edilmesi gereken hususlar: Vietnam ve Kamboçya’ya seyahatinizin dönüş itibarı ile en az 9 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaport (boş gümrük sayfaları kabul edilmez) (Vietnam yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır)
*Laos’un ülkemizde temsilciliği bulunmamaktadır. Bunun için Laos vizesi DAVETİYE YÖNTEMİ ile karşı taraftan yani hizmet veren Turizm Şirketi vasıtası ile alınabilmektedir. Bunun için seyahat başlangıç tarihinden önce en az 3 haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. Davetiye çıkmasının ardından Laos Vizesini sınır kapısında yerel yetkililer Laos’a vardığınızda pasaportunuza basacaklardır. Laos vize ücreti kişi başına 60 USD olup bu ücreti gümrük görevlisine ödemeniz gerekmektedir. Laos vizesi için 2 adet renkli vesikalık fotoğrafa ihtiyaç vardır. Bu fotoğrafları seyahatiniz esnasında yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.)
Laos Vizesi için Dikkat edilmesi gereken hususlar: Pasaportunuzun Laos’a seyahatinizin başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay geçerliliği ve vize için boş sayfa mecburiyeti vardır (boş gümrük sayfaları kabul edilmez)
*Yemeklerde alınacak olan içki veya meşrubatlar.
*Kişi başına 15 YTL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Three Season’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)