TANZANYA’DA SAFARİ, DOĞAL YAŞAMDA VAHŞİ HAYVANLARIN YAVRULAMA DÖNEMİ

BİZE YAZIN

TANZANYA’DA SAFARİ, DOĞAL YAŞAMDA VAHŞİ HAYVANLARIN YAVRULAMA DÖNEMİ

24 ŞUBAT / 25 ŞUBAT 2020 PAZARTESİ/SALI: İSTANBUL / KİLİMANJARO / LAKE MANYARA
İstanbul Yeni, Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour – THY kontuarı önünde akşam saat 17:30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra THY’ye ait TK 567 no.lu sefer ile saat 20:30’da Kilimanjaro’ya hareket ve yerel saat ile 05:55’te varış. Pasaport kontrolü ve valiz alımından sonra güneşin doğması ile birlikte özel araçlarımız ile Karatu bölgesine hareket. Lodge’umuza yerleşme ve odaların dağılımının ardından dinlenmek için serbest zaman. Öğleden sonra birçok hayvan türünü ve Afrika’nın eşsiz coğrafyasında birbirinden ilginç hayvanları gözlemleyebileceğimiz ilk safarimizi Manyara Gölü Ulusal Parkında yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme Ngorongoro Farm House veya bir benzerinde.
26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA: NGORONGORO (KARATU) 
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra tüm gün sürecek safari etkinlikleri için otelden ayrılacağız. Serengeti Milli Parkı Tanzanya topraklarının ¼’ünü oluşturan Milli parkları içinde 1940’tan beri korunan ve 1981 Yılında UNESCO tarafından Dünya Miras listesine alınan doğası ve bilimsel açıdan değeri ile ünlüdür. 4 milyon civarında hayvan türünün barındığı, Nehirleri ve Gölleri ile büyüleneceğiniz  Milli Park’ta yapacağımız safariler sırasında 5 Büyükler olarak bilinen Aslan, Fil, Leopar, Gergedan ve Buffalo gibi hayvanların yanı sıra İmpala, Ceylan ve daha birçok geyik türünü de görme şansına sahip olacağız. Öğle ve akşam yemeklerimiz konaklamayı da yapacağımız park içindeki otelimiz Lodge at Lake Masek veya bir benzerinde.  
27 ŞUBAT 2020 PERŞEMBE: SERENGETİ
Güne sabah erkenden Serengeti Milli Parkının Batı kısımlarında yapacağımız safari ile başlayacağız. Dünyada aslan nüfusunun en yoğun olduğu yerlerden biri olarak bilinen Serengeti Ulusal parkında bir birinden farklı birçok vahşi hayvanları görecek, unutulmaz bir gün geçireceksiniz. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Gün batımında tekrar edeceğimiz safarinin ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Lodge at Lake Masek veya bir benzerinde.  
28 ŞUBAT 2020 CUMA: SERENGETİ / NGORONGORO KRATER PARKI
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel araçlarımız ile Serengeti’den çıkarak Ngorongoro Krateri özel koruma bölgesine geri döneceğiz.
Ngorongoro Krateri özel koruma bölgesi 1700 metrelik platonun ortasında birden düzlükten 600 metre yükselen ve toplamda 260 kilometrekarelik bir alanı kapsayan bir kraterdir. İçinde geniş otlak alanlar, bataklık bir alan, art arda sıralanmış göller ve yamaçlarında yağmur ormanları vardır. Kısacası Afrika'nın küçük ve yoğun bir modelidir.  Bu küçük alanda 30.000 kadar büyük hayvan yaşamaktadır. Kraterde rastlayabileceğiniz hayvan çeşitliliği şaşırtıcıdır; leopar, çita, çakal, aslan, zebra, fil, yaban domuzu, impala, bufalo, antilop, gergedan, su aygırları ve yüzlerce çeşit kuş... (www.uzaklar.com)
Krater tabanına inerek yukarıda ismi geçen birbirinden ilginç hayvanları gözlemleyebileceğimiz bir safari yapacağız. Gün batımında konaklamamızı yapacağımız Ngorongoro Farmhouse’a veya bir benzerine yeniden ulaşacağız. Akşam yemeği ve geceleme lodge’umuzda.
29 ŞUBAT 2020 CUMARTESİ: NGORONGORO KRATER PARKI / ZANZİBAR 
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel araçlarımız ile otelimizden ayrılarak Zanzibar’a uçmak üzere Arusha havalimanına hareket edeceğiz. Arusha Coffe Lodge’da alacağımız öğle yemeği sonrasında Air Excel uçuşumuz ile saat 15:30 civarında Zanzibar adasına varmış olacağız. Pasaport kontrolü ve valiz alımından sonra sahilde bulunan otelimize transfer. Otelimize yerleşmenin ardından dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.*İstanbul / Kilimanjaro / - Zanzibar İstanbul arası THY ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti.
*Arusha / Zanzibar arası yerel havayolu ile tek yön uçak bileti.
*Lake Manyara bölgesinde 2 gece Ngorongoro Farm House Lodge veya bir benzerinde tam pansiyon konaklama (içki ve meşrubatlar hariç)
 *Serengeti’de 2 gece Lake Masek Lodge veya bir benzeri otelde tam pansiyon konaklama. (içki ve meşrubatlar hariç)
*Zanzibar’da 3 gece 4 gün Gold Zanzibar Hotel’de veya bir benzerinde yatak kahvaltı bazında konaklama.
*Çeşitli parklarda yapılacak programda belirtilen safariler ve krater turu.
*Tüm Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.
*Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri.
*Türsab zorunlu seyahat sigortası.
*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kuru temizleme)
*Kişi başına 15 TL tutan konut fonu.
*Yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar.
*Havalimanı vergileri.
*Tanzanya’da varışta sınırda alınacak olan Tanzanya vize ücreti. Tanzanya vizesi sınıra varışta kişi başına yaklaşık 50 USD ve makbuz karşılığında münferiden alınır. Vize için yanınızda mutlaka 2’şer adet vesikalık fotoğraf bulundurunuz. (Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz bu uygulamadan muaftır)