KURBAN BAYRAMINDA KANADA

BİZE YAZIN

KURBAN BAYRAMINDA KANADA

KURBAN BAYRAMI’NDA KANADA
Montréal (3) (Mont Tremblant – Biodome – Dünyaca Ünlü Botanik Bahçeleri – Montreal Olimpiyat Stadı) / Québec (2) (Baie Saint Paul - Montmorency Şelaleleri)
Ottawa (1) (Bin Adalar - Kingston Rockport – Medeniyetler Müzesi) / Toronto (2) (Niagara Şelaleleri – Niagara on the Lake) (Kingston & Thousand Islands Park)
09 AĞUSTOS 2019 CUMA: İSTANBUL / MONTREAL
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour – Lufthansa Alman Hava Yolları kontuarı önünde sabaha karşı 03:00 de buluşma.(08 ağustosu 09 ağustosa bağlayan gece yarısından sonra) Golden Bay Tour rehberinin gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından LH 1305 nolu sefer ile 06:20’de Franskfurt’a hareket ve yerel saat ile 08:20 de varış. Burada yapılacak bir aktarmadan sonra LH 478 nolu sefer ile 13:00 de Montreal’e hareket ve yerel saat ile 16:00’da varış. Özel aracımız ile otelimize transfer ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
10 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ: MONTRÉAL
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Montréal’i tanıtan panoramik bir şehir turu gerçekleştireceğiz. 1976 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmış, göller ve ormanlar şehri Montréal, bugün Paris’ten sonra dünyada en çok Fransızca konuşulan ikinci büyük şehir olmakla beraber, dünyanın en gözde sanat ve kültür merkezlerinden biridir. Turumuzda Eski Montréal Bölgesi, Notre-Dame Bazilikası, İle St.Helene, Formula 1 Pisti, Saint-Joseph Oratoryosu ve Mount Royal Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında bir Montreal klasiği olan taze fırından çıkmış bagel ekmeği, füme somon, garnitürler ve meyve suyu menüsüyle hoş bir parkta piknik şeklinde alıyoruz. Öğleden sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Montreal Botanik Bahçeleri, Olimpiyat Kulesi ve Biodome turuna iştirak edebilirler. Bu turumuzda 1976 yılında eşsiz bir mimarlık projesi olarak inşa edilmiş olimpiyat stadını görecek ve füniküler sistemle 176 m yükseklikteki kuleye çıkacağız. Ardından tropik, yağmur ormanı ve kutup iklimi şartlarını tek bir yapı içerisinde barındıran Biodome’u ziyaret edecek ve son olarak içerisinde Montreal’de yaşayan Türk cemiyetine adanmış bir bahçeye de ev sahipliği yapan dünyanın dört bir yanından harikulade bahçe düzenlemelerine sahip Montreal Botanik Bahçeleri’ni de ziyaret edeceğiz.  Turdan sonra otele dönüş ve dinlenme. Akşam yemeğimizi Fransız stili bir konak atmosferinde L’Autre Saison’da alacağız. Geceleme otelimizde.
11 AĞUSTOS 2019 PAZAR: MONTRÉAL
Sabah alınacak kahvaltıdan kışın kayak merkezlerine yazınsa göl kenarında huzur verici sayfiye yerlerine sahip Mont Tremblant turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda St.Sauveur kasabasında hoş bir kahve molası verecek, binlerce gölü içinde barındıran bölgede eşsiz güzellikte evlere sahip St.Agathe des Monts kasabasındaki Lac des Sables’ı ziyaret edecek ve yine başka bir göl kenarında, son durağımız hoş kafe ve restoranlara sahip pitoresk Mont Tremblant kasabasında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman bulacağız. Turun ardından Montreal’e dönüş. Akşam yemeğimizi Vargas adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

12 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ: MONTREAL / CAP-DE-LA-MADELEINE / QUÉBEC (BAIE- SAINT – PAUL & MONTMORENCY ŞELALELERİ & ILE D’ORLEANS)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otobüsümüzle yapacağımız 1,5 saatlik manzaralı bir yolculuğun ardından ilk durağımız olarak Kanada’nın dünya üretiminin %80’ini elinde bulundurduğu Akçaağaç Pekmezi üretim ve satış merkezlerinden birini ziyaret edeceğiz. Ardından Saint-Pierre Gölü’nü geçerek üç nehrin kesişme noktası olan Trois-Rivières bölgesindeki Cap-de-la-Madeleine kasabasına varıyoruz. 35 binlik nüfusu ile küçük evlerden oluşan bu şirin beldede, eşsiz ustalıkla yapılmış vitrayları ile ünlü Our Lady of the Rosary Bazilikası’nı gezeceğiz. Ardından yaklaşık 1.5 saatlik bir yolculuk sonrasında Baie St.Paul yakınında bulunan teleferikle çıkılan ve 84 metre yüksekten dökülen Montmorency Şelalesi turumuzu gerçekleştireceğiz. Takiben Quebec’e ilk gelen Fransız göçmenlerin yerleştiği pitoresk Ile d’Orleans’ı ziyaret edeceğiz. Buradaki yerel bir çikolatacıyı ziyaret ettikten sonra sakin kasabada kısa bir kahve-çay molası veriyoruz. Ardından Quebec şehrine geçiyoruz. Otelimize geçmeden önce Quebec Eyalet Meclisi, İngiliz-Fransız sömürge savaşlarına son noktanın konduğu Plaines d’Abraham, Grand Allee Caddesi ve şehir surlarını göreceğimiz kısa bir panoramik tur yapacağız Turun ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeğimizi Entrecote St.Jean adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
13 AĞUSTOS 2019 SALI: QUÉBEC
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra ardından rehberimiz eşliğinde bu güzel şehrin eski sokak ve caddelerini ayrıntılarıyla tanıyacağımız bir yürüyüş turu yapıyoruz. .  Kuzey Amerika’nın etrafı surlar ile çevrili tek tarihi şehri olan, 17. yüzyılda Fransız kâşif Samuel de Champlain tarafından kurulmuş, UNESCO koruması altındaki, etrafı minik kulelerle çevrili, tarihte Yeni Fransa’nın başkenti olarak bilinen, ancak 1759 yılında İngiltere Kraliçesi tarafından bir İngiliz toprağı olarak kabul edilmiş ve kraliyet adına taçlandırılmış bu şehir size kendisine hayran bırakacak. Chateau Fronterac, Eski Şehir Surları, Quebec Kalesi, Dufferin Terası, Aşağı Quebec, Quartier Petite Champlain, Belediye Binası, Rue St.Jean, Başpiskoposluk Sarayı, Eski Postane ve Place Royale göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğleden sonra kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest. Geceleme otelimizde.
14 AĞUSTOS 2019 ÇARŞAMBA: QUEBEC / OTTAWA
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile otelimizden hareket. Yaklaşık 3.5 saatlik keyifli bir otobüs yolculuğunun ardından Kanada’nın başkenti Ottawa’ya varış. Otelimize yerleşmeden önce Ottawa şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. 1858 yılında İngiltere Kraliçesi Victoria tarafından ülkenin başkenti olarak seçilen bu şehirde gotik mimari tarzı ile yapılmış Parlamento Binası ve Bahçeleri, İngiliz Valilik Binası (günümüzde Kanada hâlâ İngiliz Milletler Topluluğu’na üye bir devlettir), Rideau Kanalı, Güzel Sanatlar Merkezi, Konfederasyon Bulvarı ve Medeniyetler Müzesi göreceğimiz yerler. Otelimize transfer olduktan ve odaların dağılımından sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Akşam yemeğimizi Byward Market’te Vittoria Trattoria adlı yerel bir İtalyan restoranında alacağız. Geceleme otelimizde.
15 AĞUSTOS 2019 PERŞEMBE: OTTAWA /  1000 ISLANDS / KINGSTON / TORONTO
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Toronto’ya gitmek üzere otelimizden hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından güzergahımız üzerinde Ontario Gölü’nü Atlas Okyanusu’na bağlayan 1200 kilometrelik geniş St. Lawrence Nehri’nde yapacağımız tekne gezisinde, olağanüstü manzaralara sahip Bin Adalar Doğal Parkı’nı göreceğiz. Ardından Bin Adalar (Thousand Islands) Bölgesi’nde bulunan Rock Port iskelesinde tekneden inip Ontario Gölü’nün kuzeydoğu ucunda bulunan ve St. Lawrence Nehri’nin doğduğu yerde kurulmuş tarihi şehir Kingston’ı ziyaret edeceğiz. Aynı zamanda ünlü Kanadalı rock müzisyeni Bryan Adams’ın doğduğu, 150 bin nüfuslu bu sevimli kent ilk olarak 17. Yüzyılda Fransızlar tarafından bir askeri üs olarak kurulmuş. Kanada’nın Fransız ve İngiliz dönemine ait birçok tarihi kilise, bina ve parklara sahip Kingston’ı ziyaretimizde Fort Henry, Princess Street ve Murney Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından dünyanın en gelişmiş, en rahat, standardı en yüksek ülkelerinden biri olan ve yüzölçümüne göre dünyanın en büyük ikinci ülkesi olmasına rağmen, 35 milyonluk düşük nüfusu ile dikkat çeken Kanada’nın en kalabalık ve kozmopolit şehri Toronto’ya varış. Odaların dağılımından sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Akşam yemeğimizi Pan Peneleope Greek adlı yerel bir Yunan restoranında alacağız. Geceleme otelimizde.
16 AĞUSTOS 2019 CUMA: TORONTO (NIAGARA ŞELALELERİ)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Toronto’ya 1,5 saat uzaklıkta bulunan dünyanın en büyük şelalelerinden biri olan Kanada-ABD sınırındaki Niagara’yı ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz esnasında “Maid of the Mist” adlı tekneye binip, bu büyük şelalenin altına kadar gideceğiz (bugün içerisinde yanınıza lütfen yedek bir çift ayakkabı ve yağmurluk alınız). Niagara Park bölgesi turumuzun ardından yol üzerinde Niagara nehri ve Ontario gölünün buluştuğu yere kurulmuş ve tarihi dokusunu korumuş olan şirin Niagara on the Lake kasabasında kısa bir mola vereceğiz. Bugün öğle yemeğimizi Skylon Tower Niagara Falls’da turumuz esnasında alacağız.
17 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ: TORONTO / FRANKFURT
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden check-out. Daha sonra özel aracımız ile Ontario Eyaleti’nin başkenti Toronto şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Çin Mahallesi, Fransızlar’ın sömürge döneminden kalma tarihi Belediye Binası, Parlamento, Yeni Vilayet Binası, ünlü Yong Caddesi, Royal Ontario Müzesi, Union Tren İstasyonu, şehrin sembolü olan 544 metrelik kule ve ticaret merkezi göreceğimiz yerler. Turdan sonra son alışverişler için serbest zaman. Akşam üzerine doğru havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Lufthansa Alman Havayolları’na ait LH 471 nolu sefer ile 18:20’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta. 
18 AĞUSTOS 2019 PAZAR: FRANKFURT / İSTANBUL
Sabah yerel saat ile 07:55 de Frankfurt’a varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra LH 1298 nolu sefer ile 09:05 de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 13:00 de varış. Turumuzun sonu.
TOPLAM 09 GECE / 10 GÜN


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*İstanbul / Toronto – Montreal / İstanbul arası Lufthansa Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri
*Toronto’da 2 gece Delta Hotel by Marriott, Ottawa’da 1 gece Westin Ottawa, Quebec’de 2 gece Hilton Quebec, Montréal’de 3 gece Intercontinental Montreal veya bir benzeri otellerde oda kahvaltı bazında konaklamalar.
*Her şehirde yarımşar günlük panoramik şehir turları ve programda belirtilen tüm turlar (bazılarının giriş ücretleri dahildir) (Montreal’de Notre Dame Bazilika, Kingston Rockport veya Ivy Lea Bin Adalar Turu, Ottawa Medeniyetler Müzesi Bileti ve Turu)
*Program esnasında alınacak olan 5 adet akşam ve 2 adet öğle yemeği (öğle yemeklerinden bir tanesi piknik şeklindedir)
*Yemeklerde kişi başına birer adet alınacak olan bir adet yerel bira veya 1kadeh yerel şarap veya bir adet meşrubat dahildir.
*Programda belirtilen rotadaki otobüs yolculukları.
*Programda belirtilen tekne gezileri (Niagara’daki tekne gezisi hava şartlarına ve suyun yoğunluğuna bağlıdır)
*Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
*Türsab zorunlu seyahat sigortası.
*Tecrübeli Three Season rehberlik hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (telefon, minibar, kurutemizleme, vs.)
*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
*Kanada vize ücreti.
*Lokal rehber ve şoför bahşişleri (günlük tavsiye edilen rakam şoför 1-2CAD, rehber 3CAD)
*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Three Season’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)