İŞÇİ BAYRAMINDA KÜBA TURU

BİZE YAZIN

İŞÇİ BAYRAMINDA KÜBA TURU

İŞÇİ BAYRAMI’NDA KÜBA TURU
Havana (4) (Pinar del Río & Viñales Vadisi – Hemingway’in Havanası – Devrim Müzesi) Trinidad (1) (Şeker Vadisi) (Santa Clara) / Varadero (2) (All Inclusive)

DETAYLI TUR PROGRAMI:
29 / 30 NİSAN 2019 PAZARTESİ / SALI: İSTANBUL / HAVANA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 23:00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra TK183 nolu sefer ile saat 01:40’da Karayip Denizi’nin en güzel adalarından biri olan ve hâlâ koyu bir komünizm rejimiyle yönetilen dünyadaki ender ülkelerden; sahilleri, sıcakkanlı insanları, gece hayatı, rom, puro ve salsası ile ünlü Küba’nın başkenti Havana’ya hareket ve yerel saat ile 07:50’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan evvel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında çoğu UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar, eski Amerikan arabaları ile ünlü sokaklar, efsanevi lider Fidel Castro’nun zamanında saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio (turistlere kapalıdır), Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Devrim Müzesi, Prado Caddesi, Sahil Şeridi göreceğimiz yerler. Şehir turu sırasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
(Havana’ya varışta pasaport ve gümrük işlemleri oldukça ağır ilerlemektedir. Bundan ötürü biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederiz.)

01 MAYIS 2019 ÇARŞAMBA: HAVANA (İŞÇİ & EMEKÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN! )
Sabah erken saatte Küba ile özdeşleşen 1 Mayıs’ta şehirde düzenlenen yürüyüşe katılacağız. Sabah saatlerinde başlayan ve erken öğle saatlerine kadar süren bu yürüyüş devrim meydanına kadar devam etmekte ve devlet yetkililerinin konuşmaları ile son bulmaktadır. Dünyada komünizm ile yönetilen ender devletlerden biri olan bu ülkede 1 Mayıs İşçi Bayramı çok büyük önem taşımakta olup, çok renkli görüntülere sahne olmaktadır. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra şehir turumuza eski Amerikan arabaları ile devam edeceğiz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilenen Jose Fuster’in yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesine gideceğiz. Ziyaretimizin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağına uğrayacağız ve ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret etme şansını yakalayacağız. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista’nın rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında halkın hizmetine müze olarak açılan Küba’nın verdiği bağımsızlık mücadelesine dair birçok eserin bulunduğu ‘Devrim Müzesini’ ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi Havana’nın şık restoranlarından biri olan Vistamar isimli deniz kenarında olan mekanda alacağız (menü’de İstakoz var).  Geceleme otelimizde.

02 MAYIS 2019 PERŞEMBE: HAVANA (PINAR DEL RÍO & VIÑALES VADİSİ)
Sabah kahvaltıdan sonra dinlenmek, çevreyi gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río’yu ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Viñales Vadisi’ni ziyaret edebilirler. (Bu turumuza öğle yemeği dahildir.) Turdan sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

03 MAYIS 2019 CUMA: HAVANA (HEMİNGWAY’İN HAVANASI)
Sabah kahvaltıdan sonra dinlenmek, çevreyi gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Hemingway’in Havana’sı diye adlandırılan turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda dünyaca ünlü efsanevi yazar Ernest Hemingway’in yaşadığı yer olan La Vigia’yı, bir balıkçı köyü olan Cojimar’ı ki Hemingway ünlü kitabı ‘’The Old Man and The Sea’’yi yazarken buradan ilham almıştır, Hemingway’in heykelini, teknesinin kaptanının (Gregori Fuentes) devamlı surette uğradığı ve kendisi için bir mabet niteliğindeki Las Terrazas adlı restoranı, Havana Denizcilik Kulübünü, yazarın 1930’larda her defasında hiç değiştirmeden kaldığı Ambos Mundos Otelinin 511 numaralı odasını ziyaret edeceğiz (bu turumuza öğle yemeği dahildir). Tur sonrası alışveriş için San Jose pazarını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz, burada hediyelik eşyalar ve yağlı boya resimler bulabilirsiniz. Gece ise dilerseniz gece Tropicana Show ya da Parisienne Show’a rezervasyon yaptırıp keyifli zamanlar geçirebilirsiniz (bunun için rehberinize önceden bilgi vermeniz gerekecektir.) Geceleme otelimizde.

04 MAYIS 2019 CUMARTESİ: HAVANA / CIENFUEGOS / TRINIDAD
Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden check-out yaparak özel otobüsümüz ile ekonomisi turizm ve tütün endüstrisine dayanan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin Küba’daki en önde gelen parçası Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Cienfuegos şehrine uğrayacak kısa bir şehir turu yapacağız ve burada Montemar Park, Timsah Çiftliği ve Indian Town’u ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimize yerel bir restoranda alacağız. Trinidad’a varışımızın akabinde şehri tanıtan bir yürüyüş turu gerçekleştireceğiz. Etrafı İspanyol koloni döneminden kalan binalar ve müzelerle çevrili Plaza Mayor, Santísima Trinidad Katedrali, Romantik Müze, şehrin senkretik (farklı dinlerin karışması ile ortaya çıkan) dininin kilisesi ve birbirinden güzel el yapımı resimlerin, el işi takıların, yerel müzik enstrümanlarının ve diğer sanat eserlerinin satıldığı dar sokaklar ve tarihi avlular, turumuzda göreceğimiz yerler. Ayrıca koloni döneminde plantasyonlarda çalışmak üzere Afrika’dan bölgeye zorla getirilen kölelerin beraberlerinde şehre getirdikleri Afrika kültürünü ve dansını görebileceğiniz La Canchanchara Bar’da bir mola vereceğiz. Turun ardından otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

05 MAYIS 2019 PAZAR: TRİNİDAD / SANTA CLARA / VARADERO
Sabah kahvaltıdan sonra 1958 yılında, Küba devrimi sırasındaki en kilit savaşların yaşandığı yer olan Santa Clara’ya hareket. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, dünyaca ünlü devrimci lider Ernesto Che Guevara’nın anıtını, mozolesini ve tren anıtını ziyaret edeceğiz. Aslen Arjantinli bir doktor olan Che Guevara, 1950’lerde tanıştığı Fidel Castro ile beraber Küba Devrimi için savaşıp, ülkenin efsanevi kahramanı olduktan sonra Bolivya’da yine sosyalist devrim uğruna savaşırken ölmüştür. O ve silah arkadaşları anısına yapılan müze ve mozole, yakın dönem Küba tarihinin en önemli sembolünü oluşturuyor. Bu gezimizden sonra otobüsümüzle adanın kuzey sahilindeki incecik bir yarımada üzerine kurulu, dünyaca ünlü plajlarıyla her yıl Küba turizminin odak noktası olan Varadero’ya hareket ve plaj üzerindeki otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

06 MAYIS 2019 PAZARTESİ: VARADERO
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra 20 km uzunluğundaki harika bir sahil şeridi olan Varadero’da Karayip Denizi’nin muhteşem suyunun tadını çıkararak dinlenmek ve otelin aktivitelerinden istifade etmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Katamaran Turu’na iştirak edebilirler. Sabah erken saatte başlayacak bu turda Küba’nın kuzey sahilinin türkuaz rengi sularında tam gün süren bir tur yapacak, bölgedeki küçük adalara çıkma ve burada yunuslarla yüzme imkanı bulacaksınız. Bölgenin yerel lezzetlerini tadacağınız öğle yemeği tura dahildir. (Bu tura katılmak isteyenlerin en geç Trinidad’da rehberlerine rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.) Öğle, akşam yemekleri ve geceleme otelimizde.

07 / 08 MAYIS 2019 SALI / ÇARŞAMBA: VARADERO / HAVANA /  İSTANBUL
Sabah erken saatte özel otobüsümüz ile Havana José Martí Havalimanı’na transfer. (Yolculuk yaklaşık 2,5 saat sürecektir)  Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’na ait TK724 nolu sefer ile 09:20’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile ertesi sabah yerel 09:00’da varış.


İki kişilik odada kişi başı ücretTek Kişi Konaklama FarkıHavalimanı VergilerSeyahat Sağlık SigortasıVize Ücreti
2180 €450 €280 €60 €70 €
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*İstanbul / Havana / İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti ve tüm havalimanı vergileri.
*Havana’da 4 gece Nacional Hotel veya bir benzerinde oda kahvaltı bazında konaklama.
*Trinidad’da 1 gece Küba’lıların kiralık evleri Casa’larda veya Trinidad del Mar Hotel, Varadero’da 2 gece Melia Varadero veya bir benzeri otellerde all inclusive esasına göre konaklama (all inclusive konaklamada yemeklerde alınacak bazı alkollü içecekler dahildir).
*Havana ve Trinidad’da yarımşar günlük panoramik şehir turları (Trinidad şehrinde tur yürüyerek yapılacaktır).
*Özel otobüs ile yapılacak olan, programda belirtilen tüm şehirlerarası yolculuklar ve havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
*Programda belirtilen ve otel dışındaki yerel restoranlarda alınacak toplamda 5 adet öğle ve akşam yemekleri (içki ve meşrubatlar hariç).
*Transfer ve turlar sırasında grupla beraber olacak yerel rehberler.
*Tecrübeli THREE SEASON rehberlik hizmetleri.
*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (telefon, minibar, kurutemizleme, vs.)
*Programda belirtilmemiş olan öğle ve akşam yemekleri.
*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
*Küba vize ücreti.
*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (THREE SEASON’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
**Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi THREE SEASON satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**


NOTLAR:
*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
*Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
*THREE SEASON gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
*Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde THREE SEASON yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
*Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan THREE SEASON veya THREE SEASON rehberi sorumlu değildir.
*Ekstra turlar en az 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 15 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
*Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
*Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
*Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda EURO götürmenizi tavsiye ederiz. (Seyahatiniz esnasında her ülkenin kendi parasını diğer bir ülkeye gittiğinizde de bozdurabilirsiniz.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden THREE SEASON ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 7 kg olabilir.
*Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay olması gerekmektedir.
*Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız işleyecektir. Şayet TriBand sistemine uygun bir telefon kullanıyor iseniz GSM operatörünüzden kartınızı Küba’da kullanıp kullanamayacağınızı öğrenebilirsiniz. (Turkcell, Vodafone, Avea) Telefonunuzun yurt dışı görüşmelere açık olması gerekmektedir.
*Otellerden telefon açmak fiyat olarak oldukça yüksektir. Ancak ziyaret edeceğimiz ülkelerin telekomünikasyon ağları zayıf olduğu için dışardan kart ile aramak bazen sorun olmaktadır. Ancak özellikle Havana ‘da deniz aşırı yerlere telefon açabilmek için bazı küçük dükkanlar bulunmaktadır (locutorio). Bunlardan istifade edebilirsiniz ve fiyatları da oldukça hesaplıdır.
*Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de THREE SEASON kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içeirisinde gidilecek olan şehirlerarasında ki diğer uçuş biletlerinin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
*Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk ve bol bol film alınız).
*Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
*Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler THREE SEASON’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden THREE SEASON  sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
*Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslararası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda THREE SEASON’un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.