GÜZ DÖNEMİ GÜNEY KORE / JAPONYA

BİZE YAZIN

GÜZ DÖNEMİ GÜNEY KORE / JAPONYA

HAZAN YAPRAKLARI DÖNEMİNDE
SAMURAY EVLERİ, KRALİYET ŞATOLARI VE HİÇ BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE
KUZEYDEN GÜNEYE GENİŞ KAPSAMLI
GÜNEY KORE & BAŞTANBAŞA JAPONYA
Seul (1) / Sapporo (1) / Hakodate (1) (Hirosaki) / Akita (1) (Kakunodate)
Tokyo (3) (Hakone – Fuji Yanardağı) / Kyoto (2) / Osaka (2) (Hiroshima)
13 EKİM 2019 PAZAR: İSTANBUL / SEUL
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour – Kore Havayolları kontuarı önünde saat 18:00’de buluşma. Golden Bay Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra Kore Havayolları’na ait KE 956 nolu sefer ile Uzakdoğu’nun Japonya’dan sonraki en gelişmiş, en modern ve Türk halkına tarihi bağları bulunan Güney Kore’nin başkenti Seul’e saat 21:20’de hareket. Geceleme uçakta.
14 EKİM 2019 PAZARTESİ: SEUL
Yerel saat ile 13:25’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce Seul şehrini tanıtan güzel ve keyifli bir tur yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik, içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu (Bütün evler Seul şehrinin etrafından buraya taşınarak yeni baştan birebir ölçülerde restore edilmiştir.) Namsangol Hanok Köyü. Ardından Türkçe karşılığı ile Büyük Güney Kapısı diye adlandırılan, üzerinde 26 adet büyük alışveriş merkezi, 30.000 adet küçük mağaza ve 50.000 civarında irili ufaklı imalathanenin bulunduğu Namdaemun Pazarı’nı ziyaret edeceğiz. Gün batımına doğru 262 metrelik Namsan Tepesi’ne teleferikle çıkıp, burada deniz seviyesinden 480 metre yüksekliğe kadar uzanan, 1980 yılında 15 milyar Won harcanarak (yaklaşık 16 milyon Amerikan Doları) inşa edilmiş, 2005 yılında restore edilmiş dünyaca ünlü Seul Kulesini ziyaret edecek, kulenin camlı ‘observatory’ bölümünden şehrin doyumsuz manzarasını seyredeceğiz. Şehir turundan sonra yerel bir restoranda akşam yemeği aldıktan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
15 EKİM 2019 SALI: SEUL / SAPPORO
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile havalimanına transfer. (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) Check-in, pasaport ve gümrük kontrolünden sonra Kore Havayolları’na ait KE 765 nolu sefer ile saat 10:10 da dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan ve hâlâ sembolik olarak imparatorluk ile yönetilen günümüzdeki yegâne ülke olan Japonya’nın en kuzeyindeki ada olan Hokkaido’nun doğal güzellikleriyle ünlü, beyaz inci olarak da bilinen en büyük şehri, 1972 Kış Olimpiyatlarının yapıldığı Sapporo’ya hareket. yerel saat ile 12:55 de Sapporo Chitose Havalimanına varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce Sapporo’yu tanıtan kapsamlı panoramik bir tur yapacağız. Sapporo Japonya’nın nüfus olarak en kalabalık 4.n cü büyük şehridir. Ayrıca Yuki Matsuri olarak adlandırılan Sapporo Kış Festivali ve biraları ile meşhurdur. (Turunuz esnasında mutlaka Sapporo birasını tatmanızı tavsiye ederiz).  Turumuz esnasında Okurayama Atlama Tepesi, Moiwa Tepesi (Moiwa Tepesine teleferik ile çıkılacaktır), eski Hükümet Binası, dünyaca ünlü buz festivalinin yapıldığı Odori Park, şehrin en hareketli bölgesi Tanuki Koji göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra otelimize transfer. Kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından geceleme otelimizde.
16 EKİM 2019 ÇARŞAMBA: SAPPORO / HAKODATE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Hokkaido Adası’nın en güzel yerlerinden biri olan ve kesinlikle turunuzun en güzel yerlerinden bir olan Hakodate’ye transfer için otelimizin hemen yakınındaki tren istasyonuna yürüyerek gideceğiz. Ardından shinkansen diye adlandırılan yüksek hızda seyreden son teknoloji ürünü Hokuto ile 08:40’da hareket ve saat 12:30’da varış (tren saatlerinde değişiklik olabilir). Tren istasyonunda bizleri bekleyen özel aracımız ile önce Rusya’nın Pasifik Donanmasının bulunduğu şehir olan Vladivostok’a çok benzeyen Hakodate’yi tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında yıldız şeklinde bir fosmasyona sahip, içinde hem kule hem de geniş bahçeler ile bir kalede bulunan Goryokaku Parkını ziyaret edeceğiz. Kuleye çıktığınız zaman bir yıldız şeklinde yapılmış bu parkın içindeki her şeyi ve şehri kuşbakışı olarak görebileceksiniz. Ardından Kiraz Çiçekleri Caddesi, eski Hakodate Valisinin tarihi binası, eski İngiliz Konsolosluk binası göreceğiniz yerlerden bazıları. Ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında Red Brick Warehouse’da yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından teleferik ile tepeye çıkarak hava açık olduğu takdirde şehrin gece manzarasını göreceksiniz. Geceleme otelimizde (Hakodate deniz ürünleri ile ünlüdür).
17 EKİM 2019 PERŞEMBE: HAKODATE (HİROSAKİ) / AKİTA
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra ülkenin en büyük balık pazarlarından biri olan Sabah Pazarını ziyaret edeceğiz. (Bugün için fotoğraf makinelerinizi bir gün önceden mutlaka şarj ediniz) Burada sabah erkenden getirilmiş olan taze ton, morina, karides, kral yengeç, deniz kestanesi gibi deniz ürünlerini taze halde görebilir hatta tatlarına bakabilirsiniz. Daha sonra tren istasyonuna transfer Saat 10.50’de hızlı tren ile Aomori’ye hareket. (tren saatlerinde değişiklik olabilir) 1 saatlik hızlı tren yolculuğundan sonra varış. (Bineceğiniz tren okyanus tabanının 100 metre altından geçiş yapacaktır ve bu dünyada bu bir ilktir!!!) Burada bizleri bekleyen özel aracımız ile turumuzun en güzel kısımlarından biri olan tarihi Hirosaki’ye transfer. Kısa bir otobüs yolculuğundan sonra (yaklaşık 45 dakika) varış. Hirosaki’nin güz mevsiminde harikulade görüntüsüne şahit olacağınız, özellikle bu mevsimde binlerce yerli ya da yabancı turisti çeken Parkı ile ünlüdür. Sonbaharda ağaçlardan dökülen yapraklar etrafta sarı, kırmızı, yeşilimsi muhteşem doğal bir örtü oluşturmaktadır. Park ziyaretimiz esnasında onlarca kare fotoğraf çekeceğinize eminiz. Ayrıca parkın içerisinde 1611 yılında Hirayama Stilinde inşa edilmiş tarihi bir şato bulunmaktadır. Arzu edenler Samuray Kıyafetleri giyerek hatıra fotoğrafı çektirebilirler. Ardından ülkemizdeki Kangal Köpekleri gibi, yerel Akita Köpekleri ile meşhur (bu cins köpek ile ilgili Hachiko isimli Richard Gere’in başrolünü oynadığı bir film çekilmiştir) Akita’ya transfer (yolda şayet zamanımız el verirse ve merkez kapalı değil ise Akita Köpeklerinin bakım merkezini kısa süreli ziyaret edeceğiz. Bu ziyaret esnasında köpek yarışmalarında yaklaşık 80 yıldır birinci olan köpeklerin fotoğraflarını, kara kalem portrelerini ve şanslıysanız yavru köpekleri görebileceksiniz). Akita’ya varışımızı müteakip akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız, ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra geceleme otelimizde.
18 EKİM 2019 CUMA: AKİTA (KAKUNODATE) / TOKYO
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile ilk önce Akita şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında şehrin en önemli noktası olan Senshu Koen Parkını ziyaret edeceğiz. Şehir turumuz esnasında Akita’nın ne kadar düzenli ve dingin bir şehir olduğuna yakından şahit olacaksınız. Daha sonra Akita’dan yaklaşık 1,5 saat uzaklıktaki Kakunodate’ye özel aracımız ile transfer. (Bugün için fotoğraf makinelerinizi bir gün önceden mutlaka şarj ediniz) Küçük bir kasaba olan Kakonodate ülkenin en önemli Samuray Ailelerinden biri olan Aoyagi Ailesinin evini barındırmakta. Bu ev oldukça geniş bir arazi üzerine kurulu olmakla birlikte, son derece tarihi ve ahşaptan inşa edilmiştir. İnşasında tek bir çivi bile kullanılmamıştır. Samuray evini ziyaretiniz esnasında eski Samuray Kıyafetlerini, son derece keskin, tarihi değeri çok yüksek Samuray Kılıçlarını, mızrakları, okları, yaşadıkları odaları göreceksiniz. (Bu eve genelde tarih bilgisi için ortaokul ve lise öğrencilerini ziyaret için getirmektedirler) Ardından kısa bir yürüyüş sonrası nehre vararak, nehir boyunca uzanan yüzlerce ağacın sarı ve kırmızı tonlarındaki Güz panoramasını keyifle seyredeceksiniz. Daha sonra kısa bir süre alışveriş yapmak, çay ya da kahve içmek için serbest zaman. Ardından saat 15:00 civarında süper hızlı tren ile başkent Tokyo’ya hareket ve saat 18:00 de varış. (tren saatlerinde değişiklik olabilir) İstasyonda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
19 EKİM 2019 CUMARTESİ: TOKYO
Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Tokyo şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında ilk önce hâlen imparator ve ailesinin ikamet ettiği İmparatorluk Sarayı (dışarıdan) ve 250 metrekarelik bir alana kurulu, dünyanın en ünlü Japon bahçe kompleksi olan Hamarikyu Bahçeleri, ünlü  Asakusa Tapınağı, Tokyo’nun 24 saat boyunca en kalabalık bölgesi olan, restoranların, alışveriş merkezlerinin, café ve restoranların bulunduğu Ginza Bölgesi, yeni bir yerleşim birimi olan ve deniz doldurularak, muhteşem bir bölge haline gelen Odaiba, elektronik cenneti Akihabara Bölgesi, Nakamise göreceğimiz yerlerden bazıları. (Tur esnasındaki serbest zamanınızda sizlere tavsiyemiz Akihabara’daki çok katlı mağazaları ziyaret etmeniz. Zira oldukça ucuz fiyata en son teknoloji ürünlerini Türkiye’den daha ucuz fiyata alabilirsiniz. Fakat cep telefonu almayınız; zira GSM şebekeleri farklı olduğu için Türkiye’de kullanamazsınız. Özellikle video kamera, fotoğraf makinesi, play station / oyun fiyatları oldukça düşüktür.) Akşam yemeğini otel dışındaki geleneksel bir Shabu-Shabu restoranında alacağız. Geceleme otelimizde.
20 EKİM 2019 PAZAR: TOKYO
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak ve çevreyi gezmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tokyo Metro & Ueno Park & Kanal Turu’na katılabilirler. Dünyanın en gelişmiş ulaşım sistemlerinden birisine sahip olan Tokyo'yu metro ile keşfedeceğimiz bu turumuz Sumida Nehrinde tekne turu, Tokyo Ulusal Müzesi ve hayvanat bahçesi ile de ünlü Ueno Parkında kısa bir yürüyüşü ve en kalabalık merkezlerinden olan Shibuya'da serbest zamanı içermektedir. 5 yönlü yaya geçidi ve sadık köpek Hachiko heykeli de ile bilinen Shibuya'da serbest alabileceğiniz öğle yemeği ve alışveriş süresinin sonunda 6 farklı metro hattının kesiştiği, günde 2.5 milyon yolcu taşıyan Shibuya İstasyonundan metroya binerek otelimize döneceğiz. Akşam yemeği serbest olarak alınacaktır. Geceleme otelimizde.
21 EKİM 2019 PAZARTESİ: TOKYO / HAKONE / KYOTO
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Japonya’nın en yüksek noktası olan Fuji Dağı (3766 m) eteğindeki, eşsiz güzellikteki Hakone’ye hareket. (Büyük parça eşyalarınız Tokyo’dan Kyoto’ya ayrı bir araç ile gönderilecektir. Dolayısıyla Kyoto’daki ilk gecenizdeki konaklamanız için yanınıza elzem ihtiyaçlarınızı ve bir sonraki gün giyeceğiniz eşyaları almanızı tavsiye ederiz.)  Yaklaşık bir buçuk saatlik kısa bir yolculuktan sonra varış. Muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini büyüleyen Aşi Gölü’nde tekne gezintisi yapıp, Komagatake volkanik tepesine teleferikle çıktıktan sonra öğle yemeğimizi göl kenarındaki yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonra hızlı trenlerin kalktığı Mişima tren istasyonuna gidecek ve burada Şinkansen’e bineceğiz. Yaklaşık 2 buçuk saat süren tren yolculuğundan sonra Japonya’nın kesinlikle en güzel şehri olan ve imparatorluğa tarih boyunca en uzun süre başkentlik yapmış (yaklaşık 1000 sene) Kyoto’ya varış. (II. Dünya Savaşı’nda Japonya’da bombalanmamış tek şehir Kyoto’dur. Ayrıca Kyoto, Japonya’nın en eski, en tarihi ve kesinlikle en güzel şehri olmakla beraber günümüzde hâlâ geleneksel kıyafetleriyle Japonları sokaklarda yürürken görebileceğiniz yegâne yerlerden de biridir.) İstasyonda bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve yerleşme. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği, Japonlar’ın ünlü çay merasiminin de görülebileceği, geleneksel Japon Tiyatrosu, Kukla Sanatı, Geyşa dansı ve Japon müziğinin temsil edildiği Gion Corner gösterisine katılabilirler. Bu Eski Kyoto Gece Turu Geyşa mahallesindeki yürüyüş turunu da içermektedir. Geceleme otelimizde.
22 EKİM 2019 SALI: KYOTO
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu muhteşem şehri tanıtan tam günlük panoramik zengin bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuzda zarif Japon bahçesi ve muhteşem mimarisi ile Golden Pavilion Zen Tapınağı, altında akan su kaynağının kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı ve hemen önünde Japonya’ya özgü birçok orijinal ürün ve hediyelik eşya bulabileceğiniz alışveriş caddesi gezeceğiz. Ardından Şogun Tokugava’nın yaptırdığı tarihi Nijo Kalesi, Kinkakuji Tapınağı ve Ryoanji panoramik olarak göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra şehrin büyük çarşı ve mağazalarının bulunduğu ana caddesi Kavaramaçi’de serbest zaman. Daha sonra otele dönüş. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
23 EKİM 2019 ÇARŞAMBA: KYOTO / OSAKA
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Kyoto’dan yaklaşık 40 km uzaklıktaki, Japonya’nın diğer büyük metropolü olan, liman ve endüstri merkezi Osaka’ya hareket edeceğiz. Kısa bir yolculuktan sonra varış. Otelimize transfer olmadan önce Osaka şehrini tanıtan tam günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda 17. yüzyıldan kalma, geleneksel Japon mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Osaka Kalesini panoramik olarak, 1988 yılında Gökdelenler şehri projesinin bir parçası olarak inşa edilmiş olan 40 katlı 2 kulenin tepesindeki gözlem terası “Umeda Floating Garden” günün her saati hareketli Dotonbori ve içinde birçok mağaza barındıran uzun kapalı pasajlardan oluşan Shinsaibashi göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer. Dinlenmek veya alışveriş yapmak için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otelimizin restoranında alacağız.  Geceleme otelimizde.
24 EKİM 2019 PERŞEMBE: OSAKA / HIROSHIMA / OSAKA
Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra yakın mesafedeki Kyoto Tren istasyonuna gideceğiz. Burada check-in işlemlerinden sonra Japonların teknoloji harikası olarak bilinen kurşun treni Shinkansen ile 6 Ağustos 1945 ‘te ABD ‘nin Enola Gay isimli K-29 tipi bombardıman uçağından Little Boy adını verdiği atom bombasını atıp o anda 70 bin kişinin ölümüne neden olduğu  Hiroshima’ya hareket. Varışımızı takiben özel aracımız ile feribot limanına giderek Miyajima adasına geçeceğiz. Eski çağlardan beri Japonların çeşitli dini sebeplerle ziyaret ettikleri bu ada ve gölde “Yüzen Tapınak” olarak da bilinen Torii Kapısını görüp fotoğraflama imkanımız olacak. Öğle yemeğimizi yerel bir Japon restoranında Japonların meşhur “Okonomiyaki” yemeğini tadarak alacağız. Yemeğin ardından Hiroshima Peace Memorial (Barış Anıt) Park‘a gidiyoruz. Park içinde gezerek sırasıyla atom bombasını unutturmamak için halen o günkü haliyle korunan ve Unesco Kültür Mirası listesinde bulunan Kubbeli Barış Anıtı’nı (Atomic Bomb Dome), Barış Anıtı ve Müzesi, Çocuk Barış Anıtı ve Barış Çanını gezeceğiz. (6 Ağustos 1945`te ilk atom bombası burada şehrin sadece 600 metre üzerinde patladığında 2 km çapındaki patlama merkezinde hemen hemen herşey buharlaşıyor. Yıllarca hastalıklarla mücadele eden insanları saymazsak 1945 sonu itibariye sadece Hiroşima`da 140bin kişi ölüyor. Bu müzede bombanın neden Japonlara atıldığı uzun uzun anlatılmış) Bu ziyaretlerimizin ardından tekrar tren istasyonuna gelerek hızlı tren ile Osaka’ya gideceğiz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.  Geceleme otelimizde.
25 EKİM 2019 CUMA: OSAKA / SEUL / İSTANBUL
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra deniz doldurularak yapılmış, havalandırma tertibatı ise havalimanı binasının içinde bulunan 2 adet devasa Boeing 747 motoru ile sağlanan dünyaca ünlü Kansai Uluslararası Havalimanı’na transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir.) Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Kore Havayollarına ait KE 722 nolu sefer ile Seul’e 09:30’da hareket ve yerel saat ile 11:20’de varış. Burada yapacağımız kısa bir aktarmadan sonra Kore Havayollarına ait KE 955 nolu sefer ile saat 13:45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:40’da varış. Turumuzun sonu.
TOPLAM 12 GECE / 13 GÜN


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*İstanbul / Seul / Sapporo - Osaka / Seul / İstanbul arası Kore Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Tüm havalimanı vergileri.
*Seul’de 1 gece Crown Plaza’da, Sapporo’da 1 gece Keio Plaza Hotel’de, Hakodate’de 1 gece La Vista Hakodate Bay Hotel’de, Akita’da 1 gece Akita Castle Hotel’de, Tokyo’da 3 gece Metropolitan Edmont Hotel‘de, Kyoto’da 2 gece Tokyu Stay Kyoto Ryogaemachi-Dori Hotel‘de, Osaka’da 2 gece Rihga Royal Hotel‘de veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar
*Tüm otellerde alınacak olan açık büfe sabah kahvaltıları (programda aksi belirtilmediği takdirde).
*Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri (içki ve meşrubatlar hariç) (2 adet yerel öğle ve 9 adet yerel akşam yemeği)
*Programda açıkça belirtilmiş olan şehir turları.
*Programda belirtilen tren yolculukları, tüm ören yeri ve belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri.
*Sapporo / Hakodate / Aomori ve Kakunodate / Tokyo ve Hakone / Kyoto arası Shinkansen adlı hızlı trenler ile seyahat. (Koltuk bazında. Her bir vagon çift sıralı olmak üzere üçer koltukludur.)
*Tüm havalimanı/otel ve otel / tren istasyonu transferleri.
*Şehirlerarası özel otobüsler ile yapılacak olan transferler.
*Tüm tur boyunca bizimle beraber olacak yerel rehberler.
*Tecrübeli Three Season Organization  rehberlik hizmetleri.
*Türsab zorunlu iflas sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (telefon, minibar, v.s…)
*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
*Programda belirtilen yemeklerde alınacak olan meşrubat veya içkiler.
*Seyahat esnasında olabilecek herhangi bir ayakbastı ücreti veya yerel vergiler.
*Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (belirli limitler dahilinde)
(Sigortanın içeriğini satış görevlimizden öğrenebilirsiniz.)