BAŞTAN BAŞA GÜNEY AMERİKA

BİZE YAZIN

BAŞTAN BAŞA GÜNEY AMERİKA

Rio de Janeiro (3) (Corcovado Tepesi & Sugar Loaf & Niteroi)
Iguaçu Şelaleleri (1) (Garganta del Diablo) / Lima (1) (Larco Herrera – Miraflores) / Cuzco (3) (Macchu Picchu) (Pisac Yerli Pazarı)
Buenos Aires (2 gece 3 gün) (Delta & Tigre – Gaucho Kovboyları)
4199 USD DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA

16 MAYIS 2020 CUMARTESİ: İSTANBUL / SAO PAOLO / RİO DE JANEİRO
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Three Season Tour – THY kontuarı önünde 10:30’da buluşma. Three Season Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra THY’ye ait TK 015 no.lu sefer ile 13:20’da Sao Paolo’ya hareket ve yerel saat ile 17:10’da varış. Sao Paolo’da yapılacak pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel LAN Havayollarına ait LA 3181 no.lu sefer ile 23:20’de Güney Amerika Kıtasının turizm mabedi olarak bilinen ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Rio de Janeiro’ya hareket. Yaklaşık 50 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. 

17 MAYIS 2020 PAZAR: RİO DE JANEİRO
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu güzel şehri tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Silva Köprüsü, Guana Bara Körfezi, Dünyaca ünlü Copa Cabana ve Ipanema Plajları, Maracana Stadyumu, Katedral, Şehir Tiyatrosu, Corcovado, Kraliyet Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Milli Kütüphane, Vargas Caddesi göreceğimiz yerler. Bununla birlikte Rio’nun iki tepesinden biri olan Corcovado Tepesine çıkacağız. Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve İsviçreliler tarafından yapılmış olan ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Turdan sonra dünyanın en büyük değerli taş üreticilerinden biri olan Brezilya’nın en büyük mücevher fabrikasını ve mağazasını gezeceğiz. Ardından otelimizin havuzundan veya sahilden, denizden, güneşten istifade etmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler rehberleri ile birlikte Copacabana Plajında yürüyüşe çıkabilir ya da plaj yolu üzerinde kurulan otantik pazardan el işi eşyalar yada oldukça ucuza yağlı boya tablolar satın alabilirler. Geceleme otelimizde (Corcovado Tepesine çıkış bazen çok kalabalık olabilmektedir. Bu yüzden uzun bir süre sıra beklememek adına Tepeye monorail yerine otobüs ile de çıkılabilir)

18 MAYIS 2020 PAZARTESİ: RİO DE JANEİRO
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf ve Niteroi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Rio şehrinin 2 yüksek tepesinden biri olan ve adını şeker çuvalına benzediği için Portekiz’ce “Şeker Çuvalı” anlamına gelen Pao de Acucar olarak alan Sugar Loaf tepesine çıkacağız. Toplam 2 teleferik yolculuğu ile ulaşılabilen bu tepede Rio şehrinin 400 metre yükseklikten manzarasına tanık olacak, şehrin önemli plaj semtleri olan Copacabana, Botafogo ve Flamengo’yu fotoğraflama şansına sahip olacaksınız. Ardından Rio şehrinin hemen her yerinden görülebilen Guanabara körfezini boydan boya geçen, toplam uzunluğu 14 kilometreyi bulan Niteroi köprüsünden geçerek şehrin en güzel ve en elit banliyölerinden biri olan Niteroi bölgesini ziyaret edeceğiz. Brezilya’nın yetiştirdiği en ünlü çağdaş mimarlardan biri olan Oscar Niemeyer’in imzasını taşıyan Niteroi Çağdaş sanatlar müzesinin bahçesinden muhteşem Rio manzarasını seyrettikten sonra otelimize geri döneceğiz. Öğleden sonra plajdan ve otelin imkanlarından faydalanmak, alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

19 MAYIS 2020 SALI: RİO DE JANEİRO / IGUAÇU ŞELALELERİ
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) Check-in işlemlerinden sonra LAN Havayollarına ait LA 3088 no.lu sefer ile 08:05’de Iguaçu’ya hareket ve 10:25’de varış. (Bugünkü Rio de Janeiro / Iguaçu uçuşu biraz daha geç ve aktarmalı olabilir) Burada bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Ardından Iguaçu şelalelerini tanıtan, yürüyerek bir tur yapacağız. (makinelerinizi ver telefonlarınızı bir gece önceden mutlaka şarj ediniz) Turdan sonra dinlenmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Milli Parklar turuna iştirak edebilirler.  (şayet bu tura iştirak edecekseniz makinelerinizi mutlaka bir gece önceden şarj ediniz) Bu turumuzda ülke değiştirerek (bugün için yanınıza mutlaka pasaportlarınızı alınız) Arjantin tarafına geçip Milli Parkı ziyaret edeceğiz. Burada Iguacu Şelalelerini farklı bir açıdan görebileceğimiz Arjantin tarafındaki Iguazu Milli Parkına giriş yapacağız. Park girişinden bineceğimiz mini-tren ile manzaralı kısa bir yolculuğun ardından son durakta inerek şelalelerin etkisini en iyi hissedebileceğimiz Garganta Del Diablo (Şeytan Gırtlağı) noktasına kadar nehir üzerine kurulmuş metal köprülerden geçerek varacağız. Burada altımızdan saniyede binlerce metreküp su dökülürken şelalenin etkisini çok daha iyi hissedeceğiz. Birbirinden güzel fotoğraf karelerini yakalayacağımız bu yürüyüşün ardından yine mini tren ile Iguazu şelalelerinin en güzel manzaralarını görebileceğimiz yürüyüş parkuruna gideceğiz. Burada Arjantin hükümeti tarafından kurulmuş olan birbirinden güzel teras ve manzara noktasından şelalelerin çok etkileyici görüntülerine tanık olacağız. Park gezimizin ardından Milli Parkın açılmasıyla burada kurulmuş olan Puerto Iguazu şehrine giderek burada Rio Iguacu nehrinin Rio Parana nehrine katıldığı noktada 3 ülkeyi aynı karede fotoğraflama şansına sahip olacağız. (Arjantin tarafındaki bu fotoğraf noktasında durduğumuzda sağımızda Brezilya , karşımızdaysa Paraguay yer alır) Geceleme otelimizde.

20 MAYIS 2020 ÇARŞAMBA: IGUAÇU ŞELALELERİ / LİMA
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğlen otelimizden check out. Serbest zaman esnasında otelimizin aktivitelerinden istifade edebilirsiniz. Arzu edenler ise kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz ve hayatınızın en güzel tecrübelerinden biri olarak değerlendirebileceğimiz zodiac ile Parana Nehri ve Jungle turuna ekstra olarak katılabilirsiniz. (bu tura iştirak ederken yanınıza yedek olarak şort, tişört ve havlu alınız, yanınızda değerli eşyalarınızı götürmeyiniz) Akşamüzeri havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra LA 2442 nolu sefer ile And Dağları’nın doğduğu, İnka Medeniyeti’nin beşiği ve hala tarihi kalıntıların yüksek dağlara, tepelere nasıl yapıldığı izah edilemeyen, Tanrıların Arabaları adlı geçtiğimiz yüzyılın bilinmeyen sırlarına ışık tutmaya çalışan efsanevi kitaba konu olmuş Peru’nun Peru’nun başkenti Lima’ya 20:05’de hareket. Yaklaşık 4 saatlik bir uçuştan sonra yerel saat ile 22:10’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra geceleme otelimizde.

21 MAYIS 2020 PERŞEMBE: LİMA / CUZCO
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden check-out. Ardından Başkent Lima’yı tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Plaza Mayor, Hükümet Binası, Belediye Binası, İspanyol Koloni döneminden kalma San Francisco ve Santo Domingo Manastırları, Larco Herrera Müzesi, muhteşem Pasifik Okyanusu manzarası ile Miraflores göreceğimiz yerler. (Katedral Pazar Günleri kapalıdır) Turdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile Peru’nun tarihi şehri Cuzco’ya hareket ve yerel saat ile 17:00’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra Tarihi Hatunrumiyoc Caddesini göreceğiz (bugün içerisinde lütfen mümkün olduğunca sigara içmeyiniz ve hızlı yürümeyiniz, bol bol su içiniz) Geceleme otelimizde.

22 MAYIS 2020 CUMA: CUZCO
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra gün içerisinde oldukça keyifli ve güzel bir tur yapacağız. (bir gece önce kameralarınızı mutlaka şarj ediniz) Bu turumuzda ilk önce İspanyol ve Peru İnka mimarisi ile bir sentez oluşturan renkli koloniyal şehir Cuzco’yu etraflıca tanıtan bir tur yapacağız. Bu turdan sonra yaklaşık 31 km uzaklıktaki yerel bir yerleşim birimi olmak ile beraber gerçek İnka köklerinin yaşadığı, yerli halkın el işi eşyalar, meyveler, sebzeler sattığı çok renkli bir görüntü oluşturan Pisac Pazarı ziyaret edeceğiz. Burada bol bol alışveriş yapabilir, otantik eşyalar ile birlikte %100 lama yününden yapılmış atkı, panço ve benzeri şeyleri birazda pazarlık usulü oldukça ucuza alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

23 MAYIS 2020 CUMARTESİ: CUZCO / MACHU PICHU / CUZCO
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Cuzco’ya 120 km uzaklıktaki dünyaca ünlü ve bu kadar yüksek bir yere böyle bir şehrin İnka’lar tarafından neden yapıldığı hala bir sır olan Macchu Picchu’ya vistadome adlı tren ile gideceğiz. (Yol 3,5 saat sürmektedir) Macchu Picchu bir İnka hisarı olup 1911 yılında Hiram Bingham adlı bir arkeolog tarafından bulunmuştur. Anlamı ise yaşlı zirve demektir. İlk önce tren ile 2.400 metre yüksekliğe çıkacağız. Tren yolculuğumuz yokuş yukarı olacağı için yaklaşık üç buçuk saat kadar sürecektir. Tren yolculuğumuz And Dağlarının Aguas Calientes (Durgun Sular) adlı durağında son bulduktan sonra bir araç vasıtası ile kayıp şehir diye adlandırılan tarihi harabeler bölümüne gideceğiz. Bu bölümü özel bir rehber aracılığı ile gezip bol bol fotoğraf çektikten akşamüzeri Aguas Calientes istasyonundan Cuzco’ya dönüş. Ardından alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

24 MAYIS 2020 PAZAR: CUZCO / LİMA / BUENOS AİRES
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (bu sabah kahvaltı paket olarak alınacaktır) Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra LA 2024 no.lu sefer ile saat 06:25’de Lima’ya hareket ve 07:50’de varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra LA 7901 no.lu sefer ile 09:30’da Güney Amerika Kıtasının Barcelona’sı diye adlandırılan, tangolar diyarı, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra yerel saat ile 15:50’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli gece ışıklar altında Puerto Madero & La Recoletta turuna katılabilirler. Bu turumuzda Buenos Aires’in en önemli iki bölgesini ışıklar altında görecek (Puerto Madero eski metruk bir liman bölgesi olup daha sonra büyük paralar harcanarak çok güzel restoranların, pubların, barların açıldığı muhteşem bir bölge olmuştur. La Recoletta ise Buenos Aires gece hayatının kalbinin attığı yer olmakla beraber şehrin Paris kesimi diye adlandırılır. (Bu bölgede çok lüks evler, butikler, cafeler ve barlar bulunmaktadır) Akşam yemeğinizi yerel bir restoranda alacaksınız. Geceleme otelimizde.

25 MAYIS 2020 PAZARTESİ: BUENOS AİRES
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra, bu güzel, düzenli Avrupai şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron’un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı, ve Colon Tiyatrosu göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Alışverişlerinizi Buenos Aires’in en ünlü alışveriş bölgesi olan, trafiğe kapalı Parque Florida’da yapabilirsiniz. (Galerias Pacifico Alışveriş Merkezi) Şehir turundan sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Delta / Tigre turuna iştirak edebilirler. Bu turumuz esnasında Buenos Aires’in Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, El Turco diye bilinen Carlos Menem’in ikametgahını görecek, tekne ile nehirde gezecek, Buenos Aires’in şehir dışındaki en güzel yerlerini göreceksiniz.Güzel bir günün ardından öğleden sonra Buenos Aires’e dönüşte alışveriş yapmak için serbest zaman. Akşam ise kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Tango’nun anavatanı Arjantin’in eski bir Tango evinde Yemekli Tango Show programına katılabilirsiniz. Bu tango evleri tarihi özelliklere sahip olup, Arjantin’in milli dansı olan Tango’yu Buenos Aires’te en güzel şekliyle icra eden mükemmel ambiansa sahip yerlerdir. Turdan sonra otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

26 MAYIS 2020 SALI: BUENOS AİRES / İSTANBUL
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğlen saat 12:00 gibi otelimizden check-out. Ardından alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli ve kesinlikle kaçırılmamasını tavsiye ettiğimiz Gaucho Kowboyları turuna katılabilirler. Dünyanın 1 numaralı Kırmızı Et ihracatçısı konumunda olan Arjantin’in kültüründe çok önemli bir yere sahip olan Gaucho ‘ların (Yerel Çobanlar)  yaşamına kısa da olsa tanık olacağınız bu turda Buenos Aires dışında çok güzel bir çiftliğe gideceğiz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında Arjantin’in verimli tarım alanları ve hayvan çiftliklerini göreceksiniz. Çiftlikte ücretsiz ata binebilir, yemyeşil çimlerinde güneşlenebilirsiniz. Arjantin usulü güzel bir öğle yemeğinin ardından Gaucholar’ın at üstünde hünerlerini sergilediği çok güzel bir şov seyredeceğiz. Güzel bir günün ardından öğleden sonra Buenos Aires’e dönüş ve son alışverişler için serbest zaman. Akşam havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK 016 no.lu sefer ile 22:55’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

27 MAYIS 2020 ÇARŞAMBA: İSTANBUL
Gece yerel saat ile 21:40’da İstanbul Yeni Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

TOPLAM 11 GECE / 12 GÜN*İstanbul / Sao Paolo – Buenos Aires / İstanbul arası THY ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
*THY’nin tüm havalimanı ve güvenlik vergileri.
*Sao Paolo / Rio de Janeiro / Iguaçu / Lima / Cuzco / Lima / Buenos Aires arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön uçuşlar.
*Yerel havayollarının tüm havalimanı ve güvenlik vergileri.
*Buenos Aires’te 2 gece Hotel Intercontinental’de, Cuzco’da 3 gece San Augustin Plaza Hotel’de, Lima’da 1 gece Sol de Oro Hotel’de, Iguaçu’da 1 gece Hotel Recanto Cataratas’ta’da, Rio de Janeiro’da 3 gece Hotel Excelsior’da, veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.
*Tüm Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.
*Her şehirde yarım günlük panoramik şehir turları (Iguaçu’da şelale turu yürüyerek yapılmaktadır.)
*Cuzco’da Pisac Pazarı ziyareti.
*Tam günlük Machu Picchu turu (tren bileti dahil)
*Corcovado Tepesine giriş ücreti.

*Türsab zorunlu seyahat ve iflas sigortası.
*Tecrübeli Three Season Tour rehberlik hizmetleri.*Programda belirtilmemiş olan öğle ve akşam yemekleri.
*Programda belirtilmiş olan yemek esnasında alınacak olan içki veya meşrubatlar.
*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kuru temizleme, vb.)
*Kişi Başına 50 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Three Season Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
*Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Three Season Tour sorumlu tutulamaz.
*Three Season Tour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
*Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Three Season Tour yukarıda belirtilen programı bayram dönemi dahi olsa iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
*Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Three Season Tour veya Three Season Tour rehberi sorumlu değildir.
*Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
*Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
*Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları veya Euro götürmenizi tavsiye ederiz. Bu seyahatte ziyaret edeceğiniz hemen her şehirde USD veya Euro kullanabilirsiniz.
*THY ile yolculuğunuz esnasında kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkınız vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 2 x 23 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE THREE SEASON TOUR İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER)  İç hat uçuşlarında bu ağırlık 2 parça ve 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Three Season Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
*Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir. Bu seyahat esnasında adı geçen hiçbir ülke Türk Vatandaşları’na vize uygulamamaktadır.
*Seyahatimiz esnasında Brezilya’da ki otellerde alacağımız kahvaltılar oldukça zengindir. Ancak Arjantin’de ki kahvaltılar Brezilya’ya nazaran biraz daha zayıftır.
*Seyahatiniz esnasında özellikle Arjantin’e girişlerde yanınızda açık yiyecek veya içecek bulundurmamanızı tavsiye ederiz. Zira gümrük görevlileri bunları tespit ettikleri zaman sizlerden alacak olup para cezası uygulayabilirler
*Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Three Season Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasında ki diğer uçuş biletlerinin meblağı da seyahat eden yolcuya rücu eder.
*Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle ince bir kazak, mont, uzun kollu tişört, Bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk ve fotoğraf makineleriniz için hafıza kartı alınız)
*Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde rezervasyon değişikliği ve hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
*Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kendi imkanları ile kestirmiş oldukları biletler Three Season Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Three Season Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.