5* NIEUW STATENDAM ile BALTIKLAR’DA 7 ÜLKE

BİZE YAZIN

5* NIEUW STATENDAM ile BALTIKLAR’DA 7 ÜLKE


1. Gün / 25.08.2019          İSTANBUL – AMSTERDAM
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 06.30’da buluşma.
Check-in, pasaport ve gümrük kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1961 no’lu seferi ile
saat 08.50’de Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 11.25’de varış.
Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile limana transfer.
5* Nieuw Statendam Gemisi’ne giriş işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme ve serbest zaman.
Gemimiz saat 17.00’de limandan hareket edecektir.     
2. Gün Denizde seyir 
3. Gün Kopenhag-Danimarka 
4. Gün Berlin (Warnemünde)Almanya 
5. Gün Denizde seyir 
6. Gün Tallinn-Estonya 
7. Gün St. Petersburg-Rusya  
8. Gün St. Petersburg-Rusya 
9. Gün Helsinki-Finlandiya 
10.Gün Stockholm-İsveç   
11.Gün Denizde seyir 
12.Gün Hamburg (Kiel)-Almanya  
13.Gün Arhus-Danimarka 
14.Gün Denizde seyir 
15.Gün / 08.09.2019 AMSTERDAM - İSTANBUL
Yerel saat ile 07.00’de gemimiz Amsterdam Limanı’na yanaşmış olacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Amsterdam Havalimanı’na transfer.
Check-in ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK1962 no’lu seferi ile saat 12.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket.
Yerel saat ile 16.55’de varış. Turumuzun sonu.* Türk Havayolları ile İstanbul – Amsterdam – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* Gemide 14 gece-15 gün tam pansiyon konaklama ve gemi içerisindeki tüm aktiviteler
* Programda belirtilen tüm transferler
* Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti (Yeterli kişi sayısı sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Havalimanı & Liman vergileri
* Seyahat sağlık ve iptal sigortası
* Geminin servis personeli bahşişleri 
* Vize ücreti
* Yurtdışı çıkış harcı NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;
*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Holland America Line şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten yetkili acenta sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü yetkili acenta programın içeriğini ve hizmet içeriğini bozmadan günlerde oynama yapabilir.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.
*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.
*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil).
*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in
yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
*Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.
*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.
*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.
*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da yetkili acenta sorumlu olmayacaktır.
*Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.
*Vize alımları için en az 30 iş günü bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.